Honza

Další významný prvek a zakladatel Iriadoru. Jemu patří čestné druhé místo.

 

Jméno: Honza alias Johnny

Aktuálně oblíbené moudro: aktuálně oblíbené moudro nemám

 


 

Tvrzením "další významný prvek," vypravěč zcela ke své škodě nevědomky popřel nenahraditelnost muže, génia velikého Iriadoru. V dalších slovech vyjde na světlo skutečný příběh osobnosti, kterémuž, když se říká, "jemu patří čestné druhé místo", myslí se v pravdě místo dokonce před první řadou. Ale na jevišti nikdy nestál.

 

Avataři, s nimiž se můžete setkat:

AvatarAvatarAvatar - SoporAvatarJokerAvatarAvatarArcanaHrdinstvi? A u Kolina?Údajně vypadám jako intelektuál :-)

Prstem se dotýkati nebe! Kam až sahají naše možnosti? My, umělci, se před ničím nezastavíme, prstem si nebe nakreslíme a tím se ho i dotýkáme. A co vy? :-)

Hvězdné znamení: Střelec

Čínské znamení: Krysa

Věk:  25-4000

Povolání: toužil jsem se stát filosofem, ale uvědomil jsem si, že uznávaný řecký filosof Platón se nemohl do sytosti najíst uzenou krkovičkou ze světa idejí a spokojit se musel pokrmy jistě smyslům lákavějším a stejně jako Nietzche se musel po vydání knihy O původu druhů anglického přídovědce spokojit s úlohou člověka jako lehce cvičeného orangutana, musel jsem se i já přizpůsobit okolnostem a vyvíjet činnosti, které z filozofického hlediska nestojí ani za jeden mozkový neuron.

Zájmy: dějiny umění, kreslení a malování, historie, křesťanství, filosofie, sarkasmus a ironie

Nezájmy: fotbal, hokej, basketbal, mistrovství světa v čemkoli, olympijské hry apod.

Nechutenství: špinaví a smradlaví bezdomovci v městské hromadné dopravě i jinde; opilí flákači a povaleči v nejen pražských ulicích; falešní almužníci při vstupu do kostela; zfetovaní jedinci bez budoucnosti; celospolečensky rozšířená hloupost od nejnižšího nádeníka po nejvyššího státníka

Vážně jsem to já, ještě v době protektorátu...home aloneMr. BlackPřízrak
 Krátký popis sama sebe:

Jednou zcela nezaujatou skupinou přátel je považován za génia, druhou zcela zaujatou skupinou nepřátel pak za podivína. To jsou, prosím, předpoklady na cestě k vznešené dokonalosti. Před vámi stojí muž, zhmotnění ideálu krásy (platoniky označovaný pouze za odraz ideálu krásy), umělec, který při svém výjimečném nadání a talentu, okázale kráčí věčně proti proudu obyčejných lidí, nehodných ani pohledu, anžto je přirozeně božským. Takže setkání s ním ve vás může vyvolat dojem, že nejste hodni s ním nejen mluvit, ale ani zavázat tkaničky u jeho bot.  A buďme rovnou upřímní, pohlédnout mu do očí je ryzí urážkou. Stále hledí k nebi s otázkami po vyšším smyslu života, na něž nalézá odpovědi v Písmu a obrazech, a vzhledem k tomu, že vyšší smysl většina činností obyčejných lidí vůbec neobsahuje, přivádí ho to až k hranici samotného suchého konstatování, že většího génia se v jiných světa končinách nenalezne.  

Ve světle nezpochybnitelné osobnosti génia a dílčích neúspěchů v životě dospěl k nihilistickému poznání nicotnosti bytí, když přes naléhání múz nešel za svým snem, dokud se mu nerozplynul v obyčejnosti všedních dnů za cestou k dosažení pohádkového úspěchu v žebříčku hodnot 21. století, kterého, jak sám na vlastní kůži poznal, nedosáhnul. Rezignovanost na veškerenstvo jen podtrhnula jeho bídný stav a odcizila ho na dlouhou dobu od společnosti.

Ovšem zaznamenal i jiné úspěchy než na poli univerzitním a kariérním. Nikdo dneska nemůže popřít, že výstava 'Duše stromů' vzbudila celosvětový ohlas v uměleckých kruzích zejména v okolí Letenského náměstí. A že umístění výstavy do vodárenské věže jen vyzdvihla genius loci do nebeských výšin.

Více však do uměleckého prostředí již nezasáhnul. Zasahovali však jiní významní amatérští umělci. Na Žižkově všeobecně uznávaný skladatel  hudby, pan kolega Smolka, se nechal slyšet, že "vypil místo půllitru piva šálek jakéhosi čaje, prohlédl si obrazy a obohacen tímto kulturním zážitkem šel domů". Zdůraznit je třeba skutečnost, že pivo se v čajovně nepodávalo a dosud nepodává, pročež přítomnost páně Smolky v čajovně byla věc do té doby nevídaná a neuvěřeníhodná.

Kontakt: starobylé icq dosud používám, kdo ho má, je se mnou v kontaktu a kdo ho nemá, se mnou v kontaktu nebude, protože to tak prostě je 

Oblíbené fotografie v galerii:

 

Venezia Boys

 

Milionář

  Na štěstí přišel otec o celé synkovo jmění tím, že je uložil do místního peněžního ústavu na heslo "Dobro je prisjetiti se da prividno prav put prema cilju predstavja u stvari pravodlivo krivudanje", které zapomněl.

 

Moudrost

 

  "Ať si léta plynou, do nekonečna půjdou." - Honza, 5 let

Hrad, 1933