Monfi

Je sychravý podzimní večer, tma už rozhalila svá křídla a celá krajina se v nich schovala. Cáry mlhy pomalu ale jistě zabírají každou ulici. Do toho jemně mží. Paulie Corleone si vyhrnullímec kabátu co to jen šlo a svižným krokem se blížil k dohodnuté kavárně. Raději by to už měl celé za sebou. Co mu mohl Rizzi chtít? V kapse sevřel svoji devítku. Opatrnosti není nikdy dost, pomyslel si a s takovým hrdlořezem už vůbec ne.

Pomalu vstoupil do vchodových dveří a rozhlédl se po místnosti. Byla plná lidí a hluku. U baru zrovna seděli nějací dělníci a dohadovali se o včerejším fotbalovém zápase. Vedle nichsváděla pohledná bruneta místního velkostatkáře a vypadalo to, že má celkem úspěch. Letmý pohled dozadu, do rohu místnosti, prozradil Rizziho úkryt. Ten starý lišák si  vybral nejtemnější a nejzastrčenější místo, jaké tam vůbec bylo. Tfuj, tak to si budu muset dávatobrovskýho majzla, abych jednu nechytl, pokračoval ve svých úvahách Paulie.

"Už jsem si myslel, že nepřijdeš," zabručel Rizzi, "tu čekám už dobrou půl hodinu!"
"Neměj péči, měl jsem ještě nějakou prácičku, přišel jsem, co nejrychleji to šlo," zlobil se naoplátku Paulie. "Co pro mne máš?""Jednu solidní lahůdku, ale nic nebude zadarmo! Mám pro tebe takovej návrh, dalo by se říct i soutěž. Nemám tě sice moc rád, ale párkrát jsi mi už pomohl a to se nezapomíná.Měl bych pro tebe a tvý kumpány práci na hodně dlouho a s pořádným výdělkem. Je to makačka, ale vyplatí se to."

"Hmm, to nezní špatně," začal si libovat Paulie, "povídej dál, jsem jedno ucho."

 "Znals starýho Toma Hagena? Ten co měl pod palcem celý Monfi? No tak ten minulý týden natáhnul brka, jo poldové ho zabili a celej ten jeho gang rozprášili...""Tyjo, tak to tedy je dělovka. Takže celý Monfi je absolutně nechráněný, jo?"
"Samo sebou, že váháš. Celý to všivý město plný kasín, bordelů a boháčů, je naprosto volný komukoliv, kdo příjde první." "Tak za tuhle informaci dostaneš tučnou odměnu, chlape," široce se usmíval Paulie a už vymýšlel v hlavě plány.

Rizzi se jenom zazubil a jedním dechem dodal: "A víš, že Hagen nechal svůj sejf někde skrytej? Plnejtoho bohatství, co nasyslis. To nejdražší, co měl, je v tom sejfu a teďka nikdo neví kde!!"

Paulie na nic nečekal, vyskočil jako když jej píchne, poplácal Rizziho po rameni, objednal mu láhev whiskey a utíkal za ostatními Corleonovci. To by bylo, abychom to nedostali, myslel si.

Rizzi se pro sebe šťastně usmál, lokl si výborného moku a čekal... Neuplynulo ani půl hodiny a ke stolu se vplížil hubený chlap s pohledem krysy - Luca Gambino. Největší rivalové Corleonů. A rozhovor
začíná: "Už jsem si myslel, že nepřijdeš, čekám tu už dobrou půl hodinu!" ...


A tak začíná mafiánská bitva o město Monfi. Dvě rodiny, dvě skupiny tvrdých bojovníků. Kdo z nich získá nadvládu nad městem. Kdo z nich najde Hagenův sejf? To ukáže až čas...